אקסל 2007 - אתר זה מאפשר לימוד עצמי באינטרנט של תוכנת אקסל, באמצעות סרטוני הדרכה קצרים וידידותיים. הגישה היא חופשית לכל התכנים. עם קצת עבודה עצמית מהבית בשעות הפנאי, ולא דרושה הרבה השקעה, ניתן לרכוש מיומנות בסיסית בתוכנה הזו, וליישמה במקום העבודה


צעדים ראשונים חישובים כלים מיוחדים
עיצוב תאים פונקציות סטטיסטיות השימוש בידית המילוי
העבודה עם גליונות פונקציות מהירות תרשימים (גרפים)
עריכת טקסט השימוש בפונקציה IF עזרה ראשונה
שורות ועמודות הפונקציה Vlookup
נוסחאות
שיעורים פרטיים באקסל
אקסל 2003 (XP)
אודות האתר
קישורים מומלצים
משפטים של מורים

משחקי חשבון

תאריכי לידה של מפורסמים


סרטי הדרכה בנושא: עיצוב תאים

עיצוב כללי של התא
עיצוב מספרים
עיצוב גבולות של תאים
מחיקת גבולות של תאים
העתקת עיצוב באמצעות מברשת העיצוב
מחיקת עיצוב באמצעות מברשת העיצוב

עיצוב תאים באקסל

העיצוב נעשה באופן דומה לזה של טקסטים ב- Word: קודם מסמנים ואח"כ לוחצים על לחצן העיצוב המתאים.
כמו ב- Word גם באקסל יש את כל אפשרויות הגופנים (פונטים) והגדלים שלהם, עיצוב כתב מודגש, קו תחתון וכתב נטוי, ויישורים לימין, שמאל ולמרכז התא.

אגב, כאשר מסמנים תאים באקסל, יהיה תמיד תא אחד שנשאר "לבן" ונראה כאילו הוא לא מסומן. זה בסדר - הוא כן מסומן. זה פשוט התא ה"פעיל" אשר אם נקליד טקסט - לתוך התא הזה הוא ייכנס.

עיצובים ייחודיים יותר באקסל הם אלו המתייחסים למספרים: אפשר לבקש לראות את המספרים עם סימון הפסיק בין האלפים, או לקבוע כמה ספרות אחרי הנקודה העשרונית אנו מעוניינים לראות, או להוסיף למספר את סימן הש"ח או הדולר.

מברשת העיצוב היא שימושית במיוחד באקסל, ומלבד העתקת עיצוב של טבלאות שלמות (כולל צבעי הרקע, כותרות ומסגרות), היא שימושית מאוד גם כדי לבטל עיצוב.
זה רלוונטי במיוחד למקרים שבהם מספר מופיע באופן לא רצוי כתאריך או כאחוזים או כמטבע. עם המברשת אפשר בקלות לבטל עיצוב זה ולהחזיר את המספר שיהיה במראה המקורי והנכון שלו.