אתר זה מאפשר לימוד עצמי באינטרנט של תוכנת אקסל, באמצעות סרטוני הדרכה קצרים וידידותיים. הגישה היא חופשית לכל התכנים. עם קצת עבודה עצמית מהבית בשעות הפנאי, ולא דרושה הרבה השקעה, ניתן לרכוש מיומנות בסיסית בתוכנה הזו, וליישמה במקום העבודה


צעדים ראשונים חישובים תצוגות שונות של נתונים כלים מיוחדים באקסל
עיצוב תאים נוסחאות תרשימים השימוש בידית המילוי
שורות ועמודות פונקציות מהירות סינון נתונים - Filter אימות נתונים
העבודה עם גליונות פונקציות סטטיסטיות מיון נתונים - Sort
עריכת טקסט הפונקציה if טבלאות ציר Pivot Table
הפונקציה Vlookup
שיעורים פרטיים באקסל
עמוד הכניסה
אקסל 2007
אודות האתר
קישורים מומלצים
משפטים של מורים

משחקי חשבון

ימי הולדת של מפורסמים


סרטי הדרכה בנושא: עבודה עם גליונות

הוספת גיליון
שינוי שם הגיליון
עבודה על מספר גליונות בו-זמנית

השימוש בגליונות

הגיליון באקסל הוא למעשה דף העבודה שלנו. כאשר מתחילים לעבוד עם קובץ חדש באקסל, הוא מכיל כבר 3 גליונות (זה דומה למצב שבו ב- word היה נפתח לנו מסמך עם 3 עמודים).

אם כדי לעבור במסמך Word בין העמודים צריך לגלול את המסך למעלה או למטה עד שמוצאים את העמוד המבוקש, אז באקסל זה יותר פשוט: לכל גיליון יש לשונית קטנה עליה רשום שמו, וכדי לעבור לגיליון הרצוי פשוט לוחצים על הלשונית שלו. (השמות ההתחלתיים של הגיליונות בקובץ חדש הם: גיליון1, גיליון2, גיליון3).

את שמות הגיליונות ניתן לשנות בהתאם לצרכינו. למשל, אם כל גיליון מסכם חודש, אז ניתן להם את השמות ינואר, פברואר ומרץ. אם כל גיליון מסכם מחלקה בחברה, ניתן להם את השמות לדוגמא גרפיקה, שיווק, והנהלה.
כמובן שניתן להוסיף גליונות נוספים, או למחוק את אלו הקיימים.

לעתים יש צורך שלגיליונות רבים יהיה מבנה עיצובי דומה מאוד, כאשר הם נבדלים זה מזה בנתונים שמכניסים לתוכם (כלומר בכולם תהיה אותה "תבנית" אשר בתוכה נקליד את הנתונים). לשם כך, במקום להעתיק ולהדביק את העיצוב בין הגיליונות, ניתן להכניס את העיצוב בו זמנית לתוך מספר גליונות, ואחר כך לעבוד על כל גיליון בנפרד.